Статті

Як обирати дитячий майданчик?

Дитячий майданчик біля будинку або в міському парку, в курортних містах і посеред мегаполісів – це завжди те місце, де дитина росте, вчиться будувати соціальні відносини, підкорятися правилам і приймати рішення, вдосконалюється фізично. Важливо, щоб дитині було максимально цікаво і безпечно на дитячому майданчику.

В Європі ще у 1998 році були прийняті єдині норми для виробників дитячих ігрових комплексів. А у 2003 році і Росія низкою ГОСТів затвердила подібні вимоги.

В Україні такого закону немає. Тому підходити до вибору майданчика для дітей потрібно дуже відповідально. Можна при цьому враховувати ті норми, які працюють в інших країнах і яких дотримуються інженери-конструктори TM Babyland.

Вимоги до елементів

Ігровий комплекс і всі його елементи повинні бути спроектовані так, щоб дорослі мали доступ до всіх етапів пересування дитини. Підстрахувати і допомогати дитині в будь-який час. Будь-які елементи, підняті над землею, оснащуються огородженнями та поручнями.

Гірки повинні бути обладнані захисними планками і бортиками стартової ділянки. Бортики вздовж самої гірки обов’язково повинні бути від 10 до 50 см у висоту. Дитина не повинна приземлятися в пісок, з’їжджаючи з гірки, – її висота над рівнем землі оптимально повинна становити 20 – 35 см. Закриті гірки-тунелі не можуть бути довше 75 см.

Гойдалки, розташовані на висоті 40 – 60 см над рівнем землі, вважаються найбільш зручними і безпечними в процесі експлуатації. Рухомі частини гойдалок і каруселей обов’язково повинні бути пофарбовані у яскраві кольори.

Покриття для дитячих майданчиків повинні бути безпечними для дитини навіть у разі падіння. Це означає, що ні в якому разі не можна використовувати як покриття бетон, асфальт, гравій, камінь. Якщо це пісок, товщина такого покриття повинна бути не менше 30 см. Прийнятий європейський стандарт, який дедалі частіше використовують в Україні, – спеціальне гумове захисне покриття.

Матеріали і фарба, які використовуються для виготовлення дитячих майданчиків, повинні бути безпечними і нетоксичними. Зрозуміло, що перевірити це по картинках і усних обіцянках неможливо. Важливо попросити у виробника сертифікати на фарбу і дерево. Або використовувати метод дослідника: простежити за долею тих майданчиків, які ця компанія вже встановлювала і які вже пережили кілька змін сезонів. Неякісні матеріали з часом обов’язково дадуть про себе знати.

Особливості монтажу

Правила розташування окремих елементів на території майданчика та специфіка їх монтажу здаються очевидними. При цьому серйозні порушення елементарних норм, які відповідають здоровому глузду, зустрічаються на кожному кроці.

З найбільш поширених порушень: дуже близько один до одного розташовані окремі елементи, неякісне зварювання, об яке дряпається дитина і яке з часом стає місцем утворення іржі, на гірках немає бортиків у стартовій зоні чи вздовж самого полотна і так далі, до нескінченності.

Порада від ТМ BabyLand – деякі правила монтажу, важливі для безпеки дитячого майданчика:

Дотримання необхідних безпечних відстаней між елементами дитячого майданчика (для кожного елемента ця відстань індивідуальна, але рекомендована вільна зона безпеки окремих елементів становить 2 м від його крайніх точок). Щоб дитина, навіть впавши з каруселі, не потрапила під гойдалки.

Всі елементи повинні бути вкопані в землю на глибину 50 см і зацементовані. Над шаром цементу – 30-сантиметровий шар піску.

Всі болти повинні бути закриті пластиковими заглушками.

Фахівці TM Babyland дотримуються всіх міжнародних правил у виробництві й установці дитячих майданчиків. Переконатися в цьому можна, переглянувши галерею готових об’єктів на нашому сайті.