Статті

Колір в житті дитини

Роль кольору в житті дитини дуже важлива. Кольори впливають на її настрій і поведінку. Одні кольори заспокоюють, інші – збуджують. Одні викликають посмішку, інші – лякають.
Кольори можуть розповісти про характер дитини, її тривоги і переживання, розповісти про її майбутнє. Крім того, колір може мати терапевтичний ефект. Про все це ТМ BabyLand (виробник дитячих майданчиків та дитячих ігрових комплексів) спробує розповісти в даній статті.

Колір розповідає про характер і переживання дитини

Психологи розробили методику, яка дозволяє за кольорами, які дитина найчастіше використовує у малюнках, визначити характер дитини, її реакцію на життєві ситуації і емоційний клімат в сім’ї, а також  спрогнозувати, якою дитина виросте. Тобто, по кольором, який найчастіше дитина використовує в своїх малюнках, можна визначити особливості її характеру.

Отже, візьміть 5-7 аркушів чистого паперу, кольорові олівці і запропонуйте дитині щось намалювати. Уважно проаналізуйте всі малюнки – і визначте, який колір найбільш часто на них присутній. Саме цей колір розповість про характер вашої дитини.

Червоний колір використовують активні, непосидючі діти. Це діти-«живчики». Вони живі, неслухняні, невгамовні. У майбутньому, коли дитина виросте, вона буде сміливою, сильною особистістю. Вона буде мати високу працездатністюь, прагнути до успіху. Однак частіше за все такі особистості виростають великими егоїстами.

Помаранчевий колір, як і червоний, найчастіше використовують діти-веселуни. Вони пустують, кричать, веселяться без особливих на те причин. У майбутньому, коли дитина виросте, вона може стати дуже дратівливою. Тому таким дітям слід приділяти особливу увагу. З ними необхідно більше розмовляти, грати, жартувати.

Жовтий колір використовують діти з добре розвиненою фантазією. Це діти-мрійники. Вони легко придумую собі захоплюючі розваги, навіть граючи на самоті. У майбутньому, коли дитина виросте, вона буде віддавати переваги різноманітній та цікавій роботі. Вона буде подавати оригінальні ідеї. Завжди буде вірити і прагнути до кращого. Однак, разом із тим, вона буде боятися брати на себе відповідальність за скоєні вчинки.

Зелений колір використовують діти, яким не вистачає материнської турботи. Такі діти спокійні. Виростаючи, вони не люблять і навіть бояться змін. Тому таким дітям слід приділяти особливу увагу: розвивати творче мислення, інтерес до нових речей і відкриттів.

Блакитний колір використовують спокійні діти. Вони тихі, спокійні, урівноважені. У майбутньому, коли дитина виросте, вона буде відповідальною, старанною, цілеспрямованою.

Синій колір обирають спокійні, врівноважені діти. Вони все роблять не поспішаючи й грунтовно. Вони дуже чуйні та емоційні. У майбутньому, коли дитина виросте, вона буде виконавчим, цілеспрямованим, спокійним і розважливим співробітником.

Фіолетовий колір обирають «загадкові діти». Вони чуйні, ніжні, вразливі і дуже емоційні. У майбутньому, коли дитина виросте, вона буде романтиком. Така особистість буде прагнути завжди привертати до себе увагу. Проте особистість може вирости дуже вразливою. Такі діти більш інших потребують підтримки та заохочення.

Чорний колір обирають діти, які зазнали стресу. Емоційному і духовному стану такої дитини необхідно приділяти особливо пильну увагу. Необхідно частіше розмовляти з дитиною, розпитувати про її переживання, підтримувати її.

Таким чином, уважно вивчивши малюнки дитини, можна визначити її майбутній характер, виявити її переживання. Однак, перш ніж робити будь-які висновки (особливо якщо дитина вибирає похмурі темні кольори), необхідно поговорити з дитиною – обговорити те, що вона намалювала. Якщо малюк систематично, за наявності різнокольорових олівців, воліє малювати одним і тим самим кольором, на це слід звернути увагу. Якщо дитина раз на тиждень намалювала щось у кольорах, які насторожують, наприклад чорний, і логічно це пояснила, то тут немає приводу для занепокоєння. Найчастіше з розмови з дитиною стає зрозуміло, чому маля віддало перевагу саме тому чи іншому кольору й як ці кольори співвідносяться з його настроєм. Можливо, «похмурий» колір просто відповідав художньому задуму дитини.

Кольоротерапія

Деякі кольори мають особливо благотворний, іноді навіть лікувальний вплив на організм людини, в тому числі і дитини.
Зелений колір допомагає при перевтомі і головному болю. Він стабілізує кров’яний тиск, заспокоює, бореться з хронічною втомою.
Червоний колір активізує сили організму і навіть лікує застуду. Цей колір стимулює серцеву активність, активізує обмін речовин! Але з його застосуванням необхідно бути найбільш обережними: від довгого впливу червоного кольору дитина може.
Жовтий колір зміцнює нервову систему і зір.
Помаранчевий колір сприяє поліпшенню травлення, стимулює роботу щитовидної залози.

Дані аспекти впливу кольорової гами на дитину враховуються багатьма виробниками дитячих товарів і дитячого одягу. Вони підбирають спеціальні кольори, які благотворно впливають на дитячий організм. Так і виробник дитячих майданчиків ТМ BabyLand, виготовляючи дитячі ігрові комплекси і елементи для дитячих майданчиків, застосовує яскраві кольори. Яскравий колір привертає увагу дитини, пожвавлює її активність. Дитячі гойдалки, качалки на пружинках, гойдалки-балансири, дитячі гірки, дитячі будиночки, дитячі ігрові комплекси завжди фарбуються яскравими, нетоксичними та стійкими фарбами.